درباره شرکت
شرکت گچ نمونه سمنان در سال 1369 تاسیس و به شماره 987 ثبت گردید. کارخانه در سال 1376 به بهره برداری رسیده و به اخذ پروانه بهره برداری به شماره 13711/23 از سازمان صنایع و معادن شروع به تولید و عرضه گچ ساختمانی نموده است. هدف این شرکت از آغاز، تولید بهترین و مرغوبترین گچ ساختمانی و صنعتی بوده است. این شرکت همواره در تلاش است محصولات خود را با فناوری های نوین در تولید گچ مطابق با استانداردهای جهانی و کیفیت برتر تولید نماید.
این شرکت با توجه به دارا بودن یکی از مرغوبترین معادن گچ استان سمنان همراه با کارکنان مجرب و کارآزموده، همواره به فعالیت و تحقیقات خود جهت رضایت مشتریان ادامه داده و تا بحال توانسته در بازارهای داخلی و خارجی فعالیت گسترده ای را انجام دهد. محصولات تولیدی این کارخانه دارای گواهینامه استاندارد ملی به شماره 1-12015 و همچنین ایزو 9001، ایزو 14001، ایزو 50001 و 18001 OHSAS می باشند.

Placeholder image

استخراج سنگ گچ :
برای استخـراج سنگ گـچ ابتدا مناسب ترین سینه کـار که دارای بـالاترین خلوص گـچ می باشد جهـت برداشت سنگ گچ انتخاب می شود .سپس عملیات حفاری و آتشباری بـا بهترین طـراحی و نحوه چال زدن جهت بدست آوردن ماده خام اولیه بـا بهترین دانه بندی صورت می گیرد .سنگ گـچ حاصله از انفجـار با بولدوزر جمع آوری و با لودر بار کامیون های حمل گچ خام گردیده و به کارخانه منتقل میگردد . سنگ گچ پس از حمل به کارخانه در محل دپو تخلیه و سپس با لودر وارد دستگاه سنگ شکن شده پس از خـروج از سنگ شکن با استفاده از سرند و چکش بصورت دانه بندی مناسب درآمده و در سیلوی بـار خام ذخیره می شود .در مرحله بعد گچ خـام دانه بندی شده وارد کوره پخت می گـردد که در این قسمت با حرارت دقیق مقدار مناسبی از آب سنگ گـچ تبخیر گشته و گچ پخته می شود .گـچ پخته شده در سیلوی دم پخت ذخیره و پس از آسیاب بصورت کاملا پـودر درآمده و به سیلوی بـارگیری منتقل و آمـاده بسته بنـدی می گردد . در مرحلـه بسته بندی گـچ در پاکــت های 50 ، 40 ، 33 و 30 کیلویی بسته بنـدی شده ، جهـت ارائه بـه مشتریان محترم بارگیری و ارسال می گردد.

استانداردها و گواهی نامه های شرکت

گواهی14001شرکت کچ نمونه سمنان
گواهی محیط زیست شرکت گچ نمونه
پروانه بهره برداری شرگت گچ نمونه